Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego „PZL – KROSNO” SA to pełna nazwa zakładu, który istnieje od 1945 roku a od lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku znany jest na polskim rynku przetwórstwa rolno – spożywczego z produkcji urządzeń dla mleczarstwa.

Swą doskonałą renomę Krośnieńska WSK zawdzięcza wypracowanej od ponad 40 lat specjalizacji w branży rolno – spożywczej. Czołową pozycję rynkową Firma osiągnęła dzięki produkcji bardzo wysokiej jakości urządzeń takich jak schładzalniki mleka, cysterny, autocysterny, stacjonarne systemy do odbioru mleka oraz różne zbiorniki izotermiczne, które są na bieżąco udoskonalane i modernizowane zgodnie z oczekiwaniami klienta.

Zdobyte przez WSK liczne medale i wyróżnienia na targach krajowych i zagranicznych oraz uzyskane pozytywne opinie od klientów świadczą o niepowtarzalnej jakości.

Od 2003 roku Firma realizuje zadania w oparciu o stworzony i wprowadzony Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001 : 2008. Funkcjonujący system jakości spełnia również wymagania kooperantów i firm współpracujących dzięki czemu produkty firmy śmiało konkurują z produktami firm zachodnich.

WSK zajmuje się projektowaniem i produkcją schładzalników mleka. Charakteryzują się one dobrymi parametrami techniczno – eksploatacyjnymi. Schładzalniki pracują w bezpośrednim systemie schładzania, tzn. mleko schładzane jest bezpośrednio przez parowacz znajdujący się w dnie zbiornika. Wszystkie elementy schładzalnika mające bezpośredni kontakt z mlekiem wykonane są ze stali kwasoodpornej. Zbiornik posiada izolację termiczną ze sztywnej pianki poliuretanowej, wykonaną metodą spieniania bezpośredniego. W standardowym wyposażeniu schładzalników są agregaty chłodnicze na ekologiczny czynnik R404. Firma posiada w swojej ofercie schładzalniki typu: otwartego – okrągłe, otwartego wannowe i zamknięte z automatyczną myjnią, które produkowane są w wersji 2- i 4-udojowej.

WSK zajmuję się również projektowaniem i produkcją cystern do transportu płynnych mediów spożywczych (woda pitna, mleko, czekolada, olej itp.). Cysterny mogą mieć pojemność od 1,5- 33 tys. litrów montowane są na różnych typach podwozi samochodowych jak również na przyczepach i naczepach zgodnie z życzeniem klientów.

Cysterny wykonane są ze stali nierdzewnej, mogą mieć kształt eliptyczny, kuferkowy lub kołowy. W zależności od potrzeb klientów cysterny mogą być izolowane lub nie izolowane (do izolacji wykorzystana jest pianka poliuretanowa o grubości 60 mm, zgodna z normą ATP) oraz posiadać dowolną ilość komór i włazów. W zależności od przeznaczenia możliwe jest podłączenie instalacji podgrzewania, chłodzenia, napełniania i opróżniania zbiornika a także centralnego układu mycia CIP.

W ofercie firmy znajdują się również autocysterny z systemem odbioru mleka o dowolnej pojemności, wyposażone w system bezpośredniego odbioru mleka takich firm jak PROCESS DATA, ACRAM przeznaczone są do wielofunkcyjnego odbioru i transportu mleka.

Produkty WSK „PZL- KROSNO” S.A. postrzegane są jako solidne i niezawodne. Cechy te mają istotne znaczenie przy podejmowaniu decyzji przez potencjalnych nabywców z kraju i zagranicy. Firma z roku na rok systematycznie poszerza asortyment produktów, udoskonala już istniejące wprowadzając nowe rozwiązania.